Zrozumieć przeszłość 1. Liceum i technikum. Podręcznik. Zakres rozszerzony

„Zrozumieć przeszłość 1” to podręcznik do historii dla klas 1 liceum ogólnokształcącego i technikum do zakresu rozszerzonego, który obejmuje treści ze starożytności i średniowiecza. Dzięki przystępnie napisanemu tekstowi oraz nowoczesnej formie graficznej stanowi doskonałą pomoc w systematycznym przygotowywaniu do matury.

- Ułatwia nauczanie historii i realizację podstawy programowej dzięki przedstawieniu materiału w ujęciu chronologicznym.
- Prezentuje treści z historii powszechnej i Polski w przejrzysty, łatwy do przyswojenia sposób poprzez przystępny tekst, ciekawe fotografie, infografiki oraz ilustracje.
- Kształci umiejętności historyczne, takie jak praca z tekstem źródłowym, mapą czy danymi statystycznymi, dzięki wykorzystaniu wielu rodzajów źródeł opatrzonych zadaniami.
- Rozwija zainteresowanie przedmiotem m.in. za pomocą elementu To budzi kontrowersje i propozycji dodatkowych publikacji książkowych.
- Ułatwia przygotowanie do sprawdzianów dzięki Podsumowaniom, Tablicom chronologicznym i Słowniczkowi.
- Umożliwia opanowanie umiejętności rozwiazywania zadań typu maturalnego dzięki różnorodnym zadaniom i wskazówkom zamieszczonym w bloku Wiesz – Umiesz – Zdasz.
Więcej informacji
EAN 9788326736568
Autor Ryszard Kulesza, Krzysztof Kowalewski
Rok Wydania 2019
PrzedmiotNauczania Historia
Numer dopuszczenia 1019/1/2019
Ilość stron 576
Format 170 x 240
Wydawnictwo Nowa Era
Kod 0