Winnetou z opracowaniem oprawa twarda

Klasyka powieści przygodowej. Niezapomniane dzieło Karola May'a, doskonałe dla Czytelnika w każdym wieku.

Jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych powieści przygodowych, która wyszła spod pióra Karola Maya, "Winnetou", doskonale sprawdzi się na półce uczniowskiej biblioteczki. Przedstawia przygody dzielnego Indianina, wodza Apaczów, Winnetou oraz jego przyjaciela i towarzysza Old Shatterhanda, z którym młody Indianin zawarł braterstwo krwi. Czytelnik znajdzie tu wszystko, czego można oczekiwać od powieści przygodowej: pościgi, intrygi, spiski, pojedynki i niebezpieczeństwo. Niniejsze wydanie zawiera wszystkie trzy tomy, w pełnym brzmieniu, bez skrótów, zmian i cięć w treści.

Orócz kompletnego tekstu powieści, w publikacji znalazło się szczegółowe opracowanie, przygotowane we współpracy z najlepszymi nauczycielami. Każdy uczeń znajdzie tu odpowiedzi na najczęściej pojawiające się na lekcjach, klasówkach i testach pytania. Wskazano zagadnienia, na które należy zwrócić szczególną uwagę, tzw. "pewniak na teście". Przygotowano bardzo szczegółowe streszczenie, ale i jego wersję skróconą, ułatwiającą szybkie powtórzenie treści przed lekcją. Wyjaśniono, co jest tematem utworu oraz znaczenie jego tytułu, przedstawiono czas i miejsce akcji, charakterystyki bohaterów, a także plan wydarzeń. Omówiono budowę utworu, gatunek przezeń reprezentowany, wnikliwie wyjaśniono problematykę dzieła. Nie zabrakło też biografii Karola May'a.

Lektura z opracowaniem, wydana w twardej oprawie i szyta nićmi, może okazać się świetnym pomysłem na prezent dla ucznia szkoły podstawowej. Z pewnością będzie się idealnie prezentowała w każdej biblioteczce.
Więcej informacji
EAN 9788375178098
Autor Karol May
Rok Wydania 2017
PrzedmiotNauczania literatura obca
Ilość stron 884
Wydawnictwo GREG