To jest fizyka. Szkoła podstawowa klasa 7. Podręcznik

To jest fizyka dla klasy 7 szkoły podstawowej to podręcznik wprowadzający zagadnienia fizyki tradycyjnie, a zarazem w prosty, intuicyjny sposób.

  • - Rozbudza zainteresowanie przedmiotem i pozwala uczyć się efektywnie dzięki przystępnie i zwięźle przedstawionym treściom, odwołaniom do sytuacji znanych z życia codziennego, ciekawostkom, a także czytelnym infografikom i inspirującym fotografiom.
  • - Kształci umiejętność rozwiązywania zadań dzięki przykładom rozwiązanym krok po kroku, często dwoma sposobami, oraz zadaniom różnego typu do samodzielnego rozwiązania.
  • - Uczy planowania i przeprowadzania eksperymentów, a także wyciągania z nich wniosków dzięki prostym doświadczeniom, możliwym do wykonania w szkole lub w domu, z wykorzystaniem łatwo dostępnych przedmiotów, a także pracom badawczym.
  • - Pomaga w powtarzaniu i utrwalaniu wiedzy, poprzez wykorzystanie elementów powtórzeniowych, jak "Podsumowania", "Pytania i zadania" na zakończenie tematów, a także "Powtórzenia" składające się z przypomnienia teorii i czterostopniowego testu.
Więcej informacji
EAN 9788326731211
Autor Marcin Braun, Weronika Śliwa
Rok Wydania 2017
PrzedmiotNauczania Fizyka i astronomia
Numer dopuszczenia 818/1/2017
Ilość stron 248
Format 170 x 240
Wydawnictwo Nowa Era
Kod 0