LW Alberto dei Libri Seria Verde - Mistero alla Fattoria Giallo Girasole

Treść książki: Tobia to urocza kotka, która każdego ranka przymila się do Anny zaledwie ta otworzy jej drzwi domu. Pewnego dnia jednak Tobia znika i nikt nie ma pojęcia co się z nią stało. Anna oraz wszyscy zwierzęcy mieszkańcy farmy Giallogirasole są poruszeni zniknięciem kotki. Czy dzielnemu pieskowi Ernesto, który wyrusza na poszukiwania Tobii, uda się rozwiązać zagadkę?

Mistero alla fattoria Giallogirasole w zgrabny sposób przybliża dzieciom tematykę związaną z życiem na wsi i gospodarstwem, prezentuje krótki przegląd zwierząt gospodarskich oraz ich obyczajów, jak również porusza kwestię posiadania przez nie potomstwa. Książka posiada duży i czytelny druk ułatwiający dzieciom samodzielną lekturę.

Poruszane tematy: gospodarstwo i jego mieszkańcy, opieka nad potomstwem, przyjaźń, troska o innych.

Dodatkowe walory książki: przedstawiona historia zachęca dzieci do rozmowy na tematy związane z rodziną oraz otaczaniem opieką słabszych od siebie.

Ćwiczenia uzupełniające: umieszczona na końcu książki trzystronicowa sekcja Giochi alla fattoria zawiera zestaw zabawnych rozwijających ćwiczeń nawiązujących do treści książki.

Zobacz fragment książki.

L'Albero dei Libri - Serie verde - Cartoline - to kolekcja pięknie wydanych bajek i opowiadań napisanych z myślą o dzieciach podejmujących pierwsze samodzielne próby przeczytania książki, lub korzystających ze wsparcia osób dorosłych (czytających dziecku, lub wspólnie z nim).

Na wyjątkowy charakter każdej z książek składają się:
  • atrakcyjna wizualnie okładka pełniąca jednocześnie funkcję dydaktyczną (obrazująca tematykę historii oraz przedstawiająca jej głównych bohaterów),
  • wciągające opowiadanie napisane w spójny i zrozumiały sposób,
  • problematyka poruszająca współczesne i bliskie każdemu tematy,
  • podział tekstu na krótkie rozdziały ułatwiające przerwanie lektury i powrót do niej w dowolnym momencie,
  • oryginalne i pięknie wykonane ilustracje współgrające z tekstem opowiadania, będące komentarzem wizualnym do prezentowanej historii,
  • umieszczone w końcowej części książki dodatkowe ćwiczenia, gry i zabawy sprawdzające i ułatwiające zrozumienie przeczytanego tekstu,
  • zręczne połączenie ciekawej i atrakcyjnej historii z przekazem o charakterze dydaktycznym i wychowawczym.
Więcej informacji
EAN 9788846830074
Autor Maria Giuliana Saletta
Rok Wydania 2012
PrzedmiotNauczania Język włoski
Ilość stron 48
Format 150 x 210
Wydawnictwo Eli