Lustra świata Liceum kl. 2 cz. 3 zakres podstawowy + rozszerzony podręcznik wyd. 2013

Podręcznik Lustra świata został przygotowany zgodnie z nową podstawą programową kształcenia ogólnego w zakresie podstawowym i rozszerzonym w liceum i technikum. Polecamy go wszystkim zainteresowanym różnorodnymi zjawiskami kultury – zwłaszcza współczesnej.

Najważniejsze zalety naszego podręcznika:

- bogactwo utworów literackich (z epoki i współczesnych), a także antologia dodatkowych tekstów, w której każdy znajdzie dla siebie coś interesującego;

- ogromny wybór innych tekstów kultury – utworom literackim towarzyszą odwołania do dzieł plastycznych, filmowych, teatralnych itd.

- atrakcyjna i oryginalna szata graficzna – ułatwia interpretację dzieł, podkreśla obecność tych samych wątków w różnych dziedzinach sztuki;

- łatwe utrwalanie wiedzy i przygotowanie do matury – podręcznik zawiera osobne segmenty poświęcone uważnemu czytaniu i interpretowaniu tekstów, wyodrębnione graficznie ważne terminy i zagadnienia oraz bloki powtórkowo‑maturalne po kolejnych epokach, a także słownik.

Cykl Lustra świata składa się z pięciu podręczników:

– - Starożytność-średniowiecze. Część 1

– - Renesans-oświecenie. Część 2

- Romantyzm-pozytywizm. Część 3

– - Modernizm-dwudziestolecie międzywojenne. Część 4

– - Współczesność. Część 5

Do każdego podręcznika jest dołączony kod dostępu do zestawu elektronicznych ćwiczeń na WSiPnet.pl, które pomogą powtórzyć i utrwalić wiadomości ze wszystkich działów podręcznika.

Więcej informacji
EAN 9788302133824
Autor Witold Bobiński, Anna Janus-Sitarz, Maciej Pabisek
Rok Wydania 2013
PrzedmiotNauczania Język polski
Numer dopuszczenia 541/3/2013
Ilość stron 288
Format 210x250
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne