LH Don Gil de las Calzas Verdes książka + CD A2

Don Gil de las calzas verdes + CD audio - książka z kolekcji Lecturas ELI Adolescentes
 
Seria Lecturas ELI Adolescentes :
Lecturas ELI Adolescentes to trzypoziomowa seria książeczek proponująca oryginalne i ciekawe historie do czytania przeznaczone dla dzieci i młodzieży uczących się języka hiszpańskiego na następujących poziomach:
 
  • Nivel 1 (600 palabras) A1
  • Nivel 2 (800 palabras) A2
  • Nivel 3 (1000 palabras) B1
 
Książeczka Don Gil de las calzas verdes + CD audio:
Poziom zaawansowania 2 : A2
 
Treść:
Dona Juana zostaje porzucona przez narzeczonego, który ucieka do Madrytu by poślubić bogatą dziedziczkę. Don Juana pragnie zemsty - wyrusza do Madrytu w przebraniu mężczyzny - Dona Gila, który nosi charakterystyczne, zielone spodnie...
 
Adaptacja klasycznej hiszpańskiej komedii doby Złotego Wieku. 
 
Temas:
Comedia
Amor
Matrimonio
Honor
Traicón
Venganza
 
Destrezas:
Expresar emociones y sentimientos
Expresar opiniones
Contar experiencias pasadas
Resumir acontecimientos
Narrar un evento que ha sucedido
Inventar una historia 
 
Contenidos gramaticales:
Ser y estar
El pasado reciente
Los pasados
El futuro próximo
El imperativo afirmativo 
 
Struktura:
Prezentowana historia podzielona jest na rozdziały oraz poprzedzona ilustrowaną prezentacją poszczególnych rozdziałów i dwustronicową sekcją Antes de Leer zawierającą ćwiczenia wprowadzające czytelnika w tekst książki pod kątem słownictwa i gramatyki.
W lepszym rozumieniu tekstu pomagają glosariusze z tłumaczeniami wybranych słówek umieszczone w dolnej części każdej strony.
Po każdym rozdziale następuje sekcja Actividades podsumowująca rozdział pod kątem treści prezentowanej historii, a także gramatyki, słownictwa i poznanych form językowych, a ponadto wspomagająca rozwój umiejętności czytania ze zrozumieniem i skutecznego zapamiętywania.
W końcowej części książki znajduje się czterostronicowa sekcja Reportaje prezentująca ciekawe informacje związane z historią, cywilizacją i kulturą iberojęzyczną oraz autorem utworu.
Książkę zamykają jednostronicowe sekcje Gramática, Expresión escrita oraz sekcja Autoevaluación, sprawdzająca ogólny poziom zrozumienia i zapamiętania przeczytanej historii, oraz poznanych form językowych. Na ostatniej stronie znajduje się wykaz Programa de estudios przedstawiający opis zamierzeń dydaktycznych realizowanych w książce.
 
Bogata szata graficzna (w tym ilustracje wykonane przez uznanych ilustratorów książek o światowej sławie) stanowi doskonały komentarz wizualny do przedstawionej historii i sprzyja lepszemu zrozumieniu słownictwa i wyrażeń znajdujących się w tekście.
 
Książka stanowi doskonałe narzędzie konsolidujące kompetencje i sprawności językowe dzieci i młodzieży obejmujące umiejętność czytania, rozumienia ze słuchu, pisania i mówienia.
 
Książki z kolekcji Lecturas ELI Adolescentes charakteryzują się dbałością o najwyższą jakość edytorską oraz starannym i eleganckim wykonaniem.
 
Seria Lecturas ELI Adolescentes opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Marco común europeo de referencia para las lenguas).
Więcej informacji
EAN 9788853621054
Autor Tirso de Molina
Rok Wydania 2016
PrzedmiotNauczania Język hiszpański
Wydawnictwo Eli