AuZtralia

Liczba graczy: 1 - 4 osoby
Przedział wiekowy: od 14 lat
Czas gry: ok. 90 - 120

Zawartość pudełka:
- dwustronna plansza
- 4 plansze gracza
- 4 zestawy po 20 drewnianych kostek, 3 dyski, 1 port, plus 20 żetonów portów i 21 farm
- 20 żetonów eksploracji
- 35 płytek Przedwiecznych
- 25 jednostek wojskowych
- 36 unikatowych postaci
- 40 unikatowych kart ruchu i wyników walki Przedwiecznych
- 30 kart wydarzeń - 10 na każdy poziom
- 10 kart do trybu solo
- 10 kart dla trybu dla dwóch osób
- 50 znaczników żelaza
- 50 znaczników węgla
- 7 znaczników fosforanu
- 50 znaczników złota
- 10 fioletowych kostek
- 13 żetonów obłędu
- 15 żetonów punktów zwycięstwa
- 1 fioletowy dysk

Jako pionier i odkrywca przywrócisz tę ziemię ludzkości! Zbudujesz port, linie kolejowe, zdobędziesz zasoby w kopalniach i obsiejesz pola. Wykorzystasz jednostki wojskowe, aby ruszyć w głąb kontynentu, odkryć jego tajemnice i bronić swych dóbr przed nadchodzącymi stamtąd potworami.

Dobrze zaplanuj swoje poczynania, tak aby przygotować się na przebudzenie, które nastąpi w pewnym momencie rozgrywki. Wtedy to potężni i groźni Dawni Bogowie zaczną działać, sterowani przez unikatową mechanikę gry.

Mrok przysłoni bogactwa nowej ziemi, obłęd skazi dusze poszukiwaczy przygód... Czy ludzkości uda się przetrwać? Czy Przedwieczni dokonają swojej zemsty? Gotuj się do walki!

Za co pokochasz AuZtralię?

- połączenie eksploracji, ekonomii i wojny w świetnej strategii prosto od Martina Wallace’a
- możliwości, możliwości i jeszcze raz... możliwości - akcji, które można wykonać w swojej turze jest ponad 10. aby w pełni je wykorzystać trzeba je umiejętnie łączyć i skutecznie zarządzać czasem ich realizacji
- czas jako najważniejszy zasób, wokół którego skonstruowana została mechanika gry - każda akcja zużywa czas, a wraz z jego upływem w siłę rośnie konkurencja i przybliża się przebudzenie Przedwiecznych
- obłęd, potwory, macki - wyprawa w głąb kontynentu to nie będzie zwykłe safari, na Waszej drodze staną potwory rodem z horrorów H.P. Lovecrafta. Bądź gotów na twardą walkę, gdy Przedwieczni wyruszą by zniszczyć twoje posiadłości!
- przepiękna szata graficzna - misternie zilustrowana, dwustronna plansza, piękne grafiki na kartach, starannie wykonane panele graczy oraz plastikowe figurki zasobów przeniosą cię prosto w klimat alternatywnych lat trzydziestych XX w.
- świetna regrywalność - AuZtralia to dwa różne tryby rozgrywki (na dwóch stronach planszy), a także wariant kooperacyjny oraz wiele innych pomniejszych wariantów
Więcej informacji
EAN 5900741508320
Autor Martin Wallace
Rok Wydania 2018
Format 300 x 327
Wydawnictwo Phalanx Games Polska
Kod 0